Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś
Hobby

Wykrywacz metali co można znaleźć

Data publikacji 10 stycznia 2019


Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na swoje hobby, mamy coś dla Ciebie! Wykrywacz metali to idealne narzędzie jeśli lubisz spacerować i odkrywać coś nowego. Dzięki temu urządzeniu znajdziesz metal zarówno w różnorodnych obiektach jak i pod ziemią. Jeśli obiekt jest w pobliżu celu, obecność zostanie rozpoznana dzięki głośnemu dźwięku, albo przez drganie igły we wskaźniku. Wykrywacz metalu ma różne zastosowania najczęściej w poszukiwaniu bomb lub badania archeologiczne. Jak również identyfikowanie przebiegu instalacji w ziemi lub poszukiwanie przewodów elektronicznych. Wykrywacz metali co można znaleźć?

Wykrywacz metali co można znaleźć?

wykrywacz metali co można znaleźćUrządzenia te dobre są również dla pasjonatów historii lub poszukiwaczów skarbów minionych epok. Najłatwiej znajdziesz coś na pustym polu lub łące. Jest to super zabawa, hobby lub może to również służyć do gier dla dzieci. Możesz znaleźć dzięki temu jakaś starą monetę, biżuterie jak i różne inne akcesoria metalowe z dawnych lat. W niektórych krajach do używania wykrywaczy metali potrzebne jest zezwolenie. Jeśli chodzi o prawodawstwo polskie, to do szukania zabytków lub innych potrzebne jest odpowiednie zezwolenie ze strony właściciela terytorium, a także od właściwego  konserwatora zabytków. W czasie robienia tego kategorycznie nie możemy naruszać kodeksu karnego. Jeżeli nasze znalezisko ma jakąkolwiek wartość historyczną,  to jest własnością Skarbu Państwa i znalazca musi ją oddać najbliższemu organowi administracji. Dzięki czemu możesz stać się sławny. Jest to idealnie zajęcie kiedy już się nudzisz nie masz co robić w wolnym czasie.

Jak działa wykrywacz metali?

Wykrywacze posiadają wiele istotnych elementów. Niezwykle ważne są przede wszystkim  baterie, które odpowiadają za zasilanie wykrywacza. Ważny jest również panel kontrolny. On z kolei zawiera układy elektroniczne i to tutaj jest generowany sygnał. Cewka wykrywacza natomiast wysyła fale elektromagnetyczne, które przedostają się do gruntu, oraz odbiera fale elektromagnetyczne w obiekcie. Fale odbierane są przez cewkę wykrywacza. Gdy zostanie wykryty poszukiwany obiekt, wykrywacz metali wytworzy sygnał dźwiękowy. Może to być  piknięcie, ale także sygnał o zmiennym tonie.

Jak przygotować wykrywacz metali do pracy?

wykrywacz metali co można znaleźćCzęstotliwość wykrywacza metali jest jedną z głównych właściwości, która określa z jaką dokładnością można wykrywać obiekt. Ogólnie wykrywacz jedno częstotliwościowy, generujące fale o wysokiej częstotliwości będzie miał większą czujność i wykryje małe obiekty jednak wykrywacz o generujący o niskiej częstotliwości wykryje duże obiekty znajdujące się na większej głębokości. Po zainstalowaniu odbiornika, odbiornik trzeba dostroić do częstotliwości pracy nadajnika. Dlatego też włączony nadajnik umieszcza się w odległości około 2 metry od odbiornika, a  potencjometr siły dźwięku R3 ustawia się na maksymalną głośność. dobierając pojemność kontestatora C1 trzeba uzyskać maksymalny sygnał w słuchawkach. Jeśli już dostroimy nadajnik, to w dalszej kolejności odbiornik należy przymocować do drewnianej listwy. Następnie ustawiamy anteny względem siebie prostopadle aby w słuchawkach był słyszalny charakterystyczny szum. W trakcie pracy z wykrywaczem metali należy postępować tak, aby cewka odbiornika przesuwała się równolegle do powierzchni ziemi i jak najbliżej powierzchni ziemi.

Zastosowanie wykrywacza metali

Pole magnetyczne wytwarzane przez wykrywacz metali przenika do ziemi, tam wszystkie elementy metalowe znajdujące się w jego pobliżu wytworzą własne pola. Cewka od wykrywacza odnajdzie te fale i zasygnalizuje nam że obiekt jest w pobliżu. Wykrywacze metali stosuje się je do wykrywania niewybuchów, przydaje się to wojsku. Używają ich jednak archeolodzy w swoich badaniach. Można go wykorzystywać również w budownictwie. W tym wypadku może służyć do identyfikowania instalacji w gruncie lub wykrywania przewodów elektrycznych w ścianach. W każdym kraju rożne są zasady stosowania wykrywacza metali. Na pewno nie można go nigdzie stosować do kradzieży. Najważniejsze elementy podane są wyżej. Jest to idealne dla rozrywki. Istnieją różne rodzaje wykrywacza metali, to są te podstawowe i najważniejsze: BFO, PI oraz VFL, VFL-TR.

moc aplikacji natywnych

DMasters

Nasi redaktorzy na blogu DialnetMasters to grupa entuzjastów nowych technologii, których pasją są komputery i internet. Nasz zespół skupia się na przekazywaniu tej pasji naszym czytelnikom poprzez różnorodne felietony, recenzje sprzętu komputerowego oraz praktyczne poradniki. Dzięki naszym artykułom, czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy w świecie technologicznym, zdobyć cenne informacje o sprzęcie komputerowym oraz odkryć możliwości rozrywkowe, jakie oferują nowoczesne komputery. Naszym celem jest dostarczanie treści, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają czytelnikom w pełnym wykorzystaniu potencjału nowych technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?