Każdy lubi być na bieżąco z informacjami nie tylko ze świata, ale również ze swoich ulubionych portali społecznościowych. Aktualnie w modzie jest trzech przedstawicieli aplikacji regularnie używanych już nie tylko przez młodzież, ale także przez to starsze grono. Tymi 3 aplikacjami są snapchat, facebook oraz instagram. Po lekturze tego artykułu będziesz wiedział jak wyłączyć powiadomienia z facebooka windows 10.

Czy jest snapchat?

jak wyłączyć powiadomienia z facebooka windows 10Snapchat został założony przez 3 młodych studentów pewnego uniwersytetu. Snapchat jest aplikacją, która obsługuje smartfony z systemem Android oraz iOS. Jest ona coraz bardziej rozpoznawalna na całym świecie dzięki dobremu logo jakim jest biały duszek na żółtym tle. Duch kojarzący się ze snapchatem nie jest wcale przypadkowym wyborem programistów tej aplikacji. Albowiem zdjęcia, wiadomości oraz filmy wysyłane za jej pośrednictwem znikają po upływie ustalonego czasu i są już nie widoczne dla nikogo – jak duchy. Istnieje możliwość wykonania tak zwanego zrzutu ekranu. Jednak osoba, która nam wysłała zdjęcie zostanie natychmiast o tym poinformowana. Aplikacja udostępnia również jak większość aktualnych aplikacji funkcję „MyStory”. Dzięki, której możemy wrzucać różne fotografie oraz filmiki. I będą one widoczne przez dwadzieścia cztery godziny dla wszystkich znajomych. Dzięki temu można wiedzieć co się aktualnie dzieje u naszych przyjaciół.

Aplikacja posiada również tak zwane „Memories”, opcja ta pozwala zapisywać wykonane przez nas zdjęcia na później przechowując je w aplikacji lub bezpośrednio na naszym smartfonie. A my możemy je wykorzystywać w późniejszym czasie. Jedną z ciekawszych opcji jest niekonwencjonalny sposób dodawania znajomych do naszego konta. Każdy użytkownik ma swojego „duszka” oraz wykropkowane na nim pola. Działa to jak kod kreskowy. Po zrobieniu zdjęcia za pośrednictwem aplikacji snapchat z innego telefonu, automatycznie dopisuje nam znajomego do konta, a on dostaje powiadomienie. Dostępne są również różne naklejki oraz emotikony.

Popularność instagrama

Kolejną, jedną z najpopularniejszych aplikacji na smartfony z systemem iOS oraz android jest instagram. Dawniej była to indywidualna aplikacji niezależna od żadnych innych. Jednak jakiś czas temu przejął ją Facebook. Jest to nic innego jak serwis służący do dzielenia się ze znajomymi fotografiami oraz filmikami. Co jakiś czas dodawane są do niego coraz to nowocześniejsze funkcje. Teraz jest ona bardzo rozbudowana, patrząc w przeszłość można powiedzieć, że jest to całkiem inna aplikacja co jeszcze rok czy dwa lata temu. A to za sprawą tego, że aktualnie możemy tak dodawać zdjęcia do „Story” podobnie jak na Snapczacie, czy nawet wysyłać za pośrednictwem czatu wiadomości, które początkowo nie były nawet w idei stworzyciela tej aplikacji. Instagram jest teraz tak samo popularny jak snapchat, a może nawet bardziej.

Facebook – król social media

jak wyłączyć powiadomienia z facebooka windows 10Ostatnią aplikacją, która jest najpopularniejsza z wyżej wymienionych jest oczywiście Facebook. Facebook działa na rynku społecznościowym już od wielu lat i ciągle jest udoskonalany o nowe funkcje. Aplikacja ta jest również dostępna na różne smartfony. Ale także można z niej korzystać za pośrednictwem komputera, podobnie jak z Instagrama. Snapchat już nie posiada takiej funkcji. Facebook wyparł starą już Naszą Klasę, która dawno temu pełniła tą samą funkcję co on teraz tylko, że w uboższej wersji. Z Facebooka korzysta aktualnie miliony, jak nie miliardy osób na całym świecie. Publikują tam swoje zdjęcia, filmiki oraz dodają posty chwaląc się nowymi nabytkami czy tym jaki mają humor danego dnia. Aplikacja ta udostępnia również wystawianie przedmiotów na sprzedaż, których już nie potrzebujemy oraz wyrażanie opinii na temat jakiś firm lub sklepów. Aplikacja ta również udostępnia funkcję „Story”, która działa na praktycznie takiej samej zasadzie co na Snapchacie czy Instagramie.

Jak wyłączyć powiadomienia z facebooka windows 10?

Wszystkie te aplikacje codziennie zabierają nam cenny czas, a Facebook oraz Instagram potrafi bardzo rozpraszać nas podczas pracy na komputerze. A to za sprawą swoich powiadomień, które czasami potrafią już denerwować. A więc jak wyłączyć powiadomienia z Facebooka Windows 10? Dlaczego Windows 10? A to dlatego, ze jest to aktualnie najpopularniejszy system wśród użytkowników zwykłych jak i firm. Aby wyłączyć powiadomienia z z Facebooka oraz innych portali społecznościowych na komputerze pracującym pod systemem Windows 10 wystarczy wejść w ustawienia, następnie w zakładkę system i na koniec w powiadomienia i akcje. Tam znajdują się odpowiednie funkcje do dostosowania powiadomień z każdej aplikacji na komputerze.