Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś
Hobby halloween

Halloween w Polsce

Data publikacji 19 października 2021

Już za chwilę Halloween, czyli święto, które wzbudza tyle samo radości, jak i niepewności w Polskim społeczeństwie. Co warto wiedzieć o tym dniu, czyli jaka jest jego historia i zwyczaje, którymi się charakteryzuje?

Czym jest Halloween?

Halloween to święto, które przybyło do nas z Ameryki, gdzie obchodzone jest bardzo hucznie 31 października. To właśnie wtedy wszyscy przebierają się w specjalne stroje i ozdabiają domy przygotowanymi wcześniej dyniami. Skąd to się jednak wszystko wzięło?

Wiele osób w Polsce sprzeciwia się amerykanizacji naszej kultury, choć nie do końca zdają sobie oni sprawę z tego, ze Halloween staje się po prostu nową świecką tradycją, która wpisuje się również i w naszą kulturę ze względu na narastającą globalizację i przenikanie się obyczajów i zwyczajów nawet najodleglejszych krajów. Nie ma co się dziwić, ponieważ przykładowo kultowa dynia wywodzi się Irlandii, w której tradycją było wykonywanie na święto zmarłych latarni, które drążone były w burakach czy też rzepie.

Zwyczaje w Halloween

Jakie są jednak konkretnie zwyczaje, które towarzyszą temu świętu? Co dokładnie dzieje się 31 października? Oczywiście najbardziej charakterystycznym aspektem są imprezy halloweenowe, które stylizowane są na mroczny klimat, blisko związany z horrorem. To właśnie dlatego bawiące się na takich zabawach osoby ubrane są w straszne przebrania, które jednak powinny mieć w sobie komiczny i zabawny charakter.

O ile takie zabawy przeznaczone są przeważnie dla dorosłych, to dzieci w tym czasie, również w odpowiednich strojach, bawią się w trick or treat, czyli cukierek albo psikus. Zabawa polega na chodzeniu od domu do domu w swoim sąsiedztwie i proszeniu o słodycze. Jeśli się ich nie dostanie, odpłaca się jakimś psikusem.

Oprócz tego bardzo często praktykowaną zabawą na halloween jest tzw. Apple Bobbing, czyli próba ugryzienia jabłka unoszącego się w wodzie w misce lub wiadrze. Gdy taka próba się powiedzie, będzie to zwiastunem szczęścia.

Innego typu halloweenową zabawą jest skakanie przez świeczki ułożone w okrąg. Te z nich, które nie zgasną podczas skoku, również symbolizują szczęście w danych miesiącach.

Najważniejsze akcesoria związane z Halloween

Jeśli chce się wziąć udział w zabawach halloweenowych, przede wszystkim trzeba się wyposażyć w różnego rodzaju wymagane akcesoria. W zależności od tego, jak się chce spędzić to święto, trzeba przygotować sobie odpowiedni strój lub też słodycze. Na szczęście wraz z rosnącą popularnością tego święta w naszym kraju, na rynku stopniowa pojawia się naprawdę wiele różnego rodzaju, bardzo atrakcyjnych dodatków. Oprócz strojów warto tu wymienić naprawdę efektowne słodycze na Halloween, takie jak stylizowane na mroczny klimat żelki, cukierki czy też pianki. Rewelacyjnie prezentują się także lizaki, które wyglądają jak trupie czaszki czy też dynie.

moc aplikacji natywnych

DMasters

Nasi redaktorzy na blogu DialnetMasters to grupa entuzjastów nowych technologii, których pasją są komputery i internet. Nasz zespół skupia się na przekazywaniu tej pasji naszym czytelnikom poprzez różnorodne felietony, recenzje sprzętu komputerowego oraz praktyczne poradniki. Dzięki naszym artykułom, czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy w świecie technologicznym, zdobyć cenne informacje o sprzęcie komputerowym oraz odkryć możliwości rozrywkowe, jakie oferują nowoczesne komputery. Naszym celem jest dostarczanie treści, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają czytelnikom w pełnym wykorzystaniu potencjału nowych technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?