W sklepach znaleźć można bogatą ofertę różnorodnych etui do smartfonów. Obok specjalistycznych kabur i modeli z ochronną klapką, pojawiają się popularne etui silikonowe. Takie egzemplarze zachwycają wyjątkowo szerokim wyborem designów. Wiele osób zastanawia się jednak, czy wystarczająco dobrze ochronią telefon przed uszkodzeniami. Co warto wiedzieć o takich futerałach?

Ochrona w razie upadku

Wiele osób, chcąc zabezpieczyć swój telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi, decyduje się na kabury lub futerały pancerne. Chociaż tego typu pokrowce skutecznie chronią smartfon podczas upadku, nie posiadają tak zróżnicowanych wzorów jak etui silikonowe. Warto pamiętać, że dodatki takie jak case na telefon są obecnie jednym z modnych sposobów na wyrażenie siebie. Wybór atrakcyjnego futerału nie musi wiązać się z brakiem ochrony urządzenia.

Etui z silikonu są przede wszystkim bardzo elastyczne i sprężyste. Dzięki temu amortyzują wstrząsy spowodowane upadkiem lub uderzeniami. Taka właściwość sprawia, że doskonale zabezpieczają smartfon przed wszelkimi urazami mechanicznymi podczas codziennego użytkowania. Częsta wątpliwość posiadaczy telefonów dotyczy braku osłony ekranu w takich pokrowcach. Chcąc zdecydować się na modny, silikonowy futerał, warto dokupić do niego specjalną folię lub szkło hartowane, które zabezpieczy szybkę przed zarysowaniami.

Wybór modnych wzorów

Producenci silikonowych etui wychodzą naprzeciw gustom i zapotrzebowaniu wszystkich klientów. W bogatej ofercie odnaleźć można wzory dopasowane do osób w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Jednymi z ciekawszych propozycji są modele z zabawnymi sentencjami i motywami nawiązującymi do hobby. Dużą popularnością cieszą się także półprzezroczyste egzemplarze. Użytkownicy smartfonów poszukujący sentymentalnych akcesoriów mogą zdecydować się na pokrowiec ze zdjęciem z rodzinnego albumu. Oprócz standardowych etui z tworzywa sztucznego, zakupić można egzemplarze z biodegradowalnych surowców o odpowiednich właściwościach. Ze względu na swoją popularność, w kategorii etui silikonowe wciąż pojawiają się nowe projekty. Wśród wartych uwagi rozwiązań znaleźć można modele do noszenia na specjalnych paskach.

Modne i praktyczne rozwiązanie

Ogromny wybór różnorodnych wzorów sprawia, że wśród etui z silikonu najłatwiej odnaleźć atrakcyjne egzemplarze. Ze względu na korzystne właściwości materiału, takie pokrowce zapewniają smartfonom odpowiednią ochronę. Zróżnicowanie przedmiotów w tej kategorii sprawia, że każdy odnajdzie odpowiednie etui dla siebie.