Strona główna
Hobby
Tutaj jesteś
Hobby Jak zacząć wędkować?

Jak zacząć wędkować?

Data publikacji 7 listopada 2018

Zastanawialiście się kiedyś czy istnieje coś takiego jak podział na męskie i kobiece pasje? Nasze społeczeństwo rządzi się swoimi prawami i wiele w nim nadal stereotypów. Jednym z nich jest właśnie podział na damskie i męskie hobby. Kobiety mogą szyć na maszynie, dbać o urodę, kształcić swoje umiejętności w tym zakresie. Ale jak ktoś usłyszy, że kobieta np. interesuje się motoryzacją czy wędkowaniem… Jaka będzie reakcja większości? No właśnie. Zazwyczaj ludzie robią wielkie oczy ze zdumienia i często komentują to w niezbyt przyjemny sposób. Na swoim przykładzie, będąc kobietą mogę stanowczo obalić m.in. pasję do wędkowania jako wyłącznie męskie hobby. Uwielbiam łowić ryby zarówno z pomostu, jak i z łódki będąc na jeziorze.

Jak zacząć wędkować będąc kobietą?

Jak zacząć wędkować będąc kobietą?To wbrew pozorom, w dzisiejszych czasach nie jest ani niczym trudnym, ani nadzwyczajnym. Często dziewczyna czy żona łapie bakcyla, bo chłopak czy mąż pierwszy wędkował. Ale jak zacząć wędkować, kiedy albo nasz mężczyzna nie łowi ryb, albo nie ma takiego mężczyzny u naszego boku, który mógłby nas wprowadzić w tajniki? Wtedy bierzemy byka za rogi i same zaczynamy działać. Na początku dobrze jest skorzystać z internetu, który stanowi prawdziwą kopalnię wiedzy i informacji na każdy temat. Należy ilość informacji oczywiście świadomie i mądrze wybierać, nie łapać się wszystkiego jak popadnie. Jak zacząć wędkować w teorii? Świetnie sprawdzi się nauka poprzez oglądanie chociażby filmików. Internet jest ich pełen. Widać na nich poszczególne etapy, od czego zacząć. A zacząć należy od zakupu lub pożyczenia wędki. Długość i ciężar wędki, powinien zostać dopasowany do naszego wzrostu oraz do rodzaju ryb, jaki zamierzamy łowić. Inaczej będziemy łowić ryby typu uklejka, a zupełnie inaczej wygląda łowienie szczupaka czy płotki.

Metody łowienia ryb

Mając podstawowe pojęcie o łowieniu ryb, możemy przejść na wyższy poziom i zacząć poznawać różne metody łowienia ryb. Można łowić ryby na spławik, lub na koszyczek. Zupełnie inaczej wygląda łowienie ryb na rzekach, inaczej na jeziorze. Warto poznać różne możliwości aby móc dopasować je do nas samych. W wyborze idealnego miejsca i metody wędkowania pomocna może okazać się nasza okolica. Czasem w pobliżu domu znajdziemy z powodzeniem rzekę lub jezioro z możliwością łowienia. Warto także zapoznać się z regulaminem koła wędkarskiego, w którym jasno jest określone w jakich okresach roku można łowić poszczególne gatunki ryb z brzegu, a kiedy z łódki znajdującej się na jeziorze. Należy także bezwzględnie przed przystąpieniem łowienia ryb, wykupić tzw. pozwolenie na łowienie ryb. Każde województwo ma swoje okręgi i inne miejsca, w których z powodzeniem można nabyć takie pozwolenia. Pierwsze rozeznanie się w temacie może trochę przytłoczyć zbyt dużą ilością wiadomości, ale z upływem czasu, może stać się bardzo przyjemnym hobby, wartym zainteresowania na dłuższy czas.

Podstawowy sprzęt wędkarski

Podstawowy sprzęt wędkarskiJeśli podejmiemy już decyzję o rozpoczęciu łowienia musimy zaopatrzyć się w podstawowy sprzęt wędkarski. Na szczęście rynek pełen jest różnego rodzaju produktów dzięki którym bez problemu skompletujemy swój pierwszy zestaw. Możemy tego dokonać zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Jeśli mówimy o podstawowym sprzęcie to nie musimy się obawiać większych wydatków. Te dopiero przyjdą, jeśli zechcemy bardziej doskonalić swój warsztat i zapragniemy coraz to lepszych wędek, kołowrotków i innych akcesoriów. Aby w ogóle rozpocząć przygodę z wędkowaniem będziemy potrzebowali wędkę,m kołowrotek, żyłkę i haczyk. W zależności od rodzaju wędkowania niezbędny będzie jeszcze spławik i obciążenie. Jeśli chodzi o podstawowy ekwipunek wędkarza to na myśli mamy oczywiście wędkę. Ta może być wykonana z włókna szklanego lub węglowego. Wędki takie są niezwykle lekkie i wytrzymałe. Istotny jest także rodzaj składania wędki. I tak w sklepach mamy dostępne wędki jednoczęściowe do używania których nie będziemy potrzebowali kołowrotka, wędki składane z kilku segmentów oraz wędki teleskopowe, które zajmują najmniej miejsca po złożeniu. Po wyborze odpowiedniej wędki pozostanie nam jeszcze kupno wytrzymałego kołowrotka oraz żyłki pasującej do trybu łowienia.

Niszczenie dokumentów

DMasters

Nasi redaktorzy na blogu DialnetMasters to grupa entuzjastów nowych technologii, których pasją są komputery i internet. Nasz zespół skupia się na przekazywaniu tej pasji naszym czytelnikom poprzez różnorodne felietony, recenzje sprzętu komputerowego oraz praktyczne poradniki. Dzięki naszym artykułom, czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy w świecie technologicznym, zdobyć cenne informacje o sprzęcie komputerowym oraz odkryć możliwości rozrywkowe, jakie oferują nowoczesne komputery. Naszym celem jest dostarczanie treści, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają czytelnikom w pełnym wykorzystaniu potencjału nowych technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?