Strona główna
Internet
Tutaj jesteś
Internet messenger bez facebooka

Messenger bez facebooka

Data publikacji 6 marca 2019

Korzystanie z Facebooka może być niestety niezwykle czasochłonne. Spora grupa użytkowników tej aplikacji korzysta z niej tylko dla tego, aby móc się komunikować z innymi ludźmi. Czy jednak jest możliwość korzystania z messenger bez Facebooka?

Nowoczesne technologie

messenger bez facebookaŻyjemy z czasach, w których nie potrafimy się obejść bez nowoczesnej technologii. Towarzyszy nam ona w prawie każdym aspekcie naszego życia. Pomaga nam ona nie tylko w codziennych czynnościach, ale też przepełnia nasz czas wolny. Dzięki maszynom, które wykonują część prac za mamy więcej czasu dla siebie. Rozwój technologiczny pozwala nam zaoszczędzić bardzo wiele czasu. Nikt z nas przecież obecnie nie robi ręcznego prania, a widok zmywarki w domu nie jest już niczym szokującym. Bardziej dziwi nas teraz brak tego typu sprzętu w domu.

Dlatego też nowoczesna technologia stała się nie tylko dodatkiem do codzienności, ale również jej częścią. Niestety czasem zbyt ważną częścią. Wielu z nas nie potrafi sobie bez niej w ogóle wyobrazić swojego życia. Mowa tu o osobach w bardzo różnym wieku. Już najmłodsi bardzo często wykazują objawy uzależnienia na przykład od gier komputerowych. Pomimo tego, że wzrasta świadomość rodziców, to nadal jedyną formą wspólnego spędzania czasu przez rodzinę jest wspólne oglądanie telewizji. Oczywiście, nie mówię, że jest to kategorycznie złe i nie powinniśmy tak robić, jednak jak we wszystkim w tym również powinien znaleźć się umiar. Niech wspólny film będzie tylko miłym dodatkiem do rodzinnego wieczoru, a nie jego jedyną atrakcją.

Skrolowanie Facebooka

Nowoczesne technologie mają nie tylko wpływ na wspólne spędzanie wolnego czasu. To przez nie bardzo często marnujemy czas, który mamy tylko dla siebie. Ostatnio uświadomiłam sobie jak wiele mojego czasu wolnego spędzam na bezsensowne skrolowanie Facebooka. Tak naprawdę nie ma tam żadnych istotnych informacji, jednak minuty jakoś ciągle płyną i zanim się obejrzę okazuje się, że zmarnowałam już pół godziny. A to czas, w którym mogłabym zrobić coś naprawdę pożytecznego. Wiele osób tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy, że mają problem z marnowaniem zbyt dużej ilości czasu na Facebooku. Twierdzą oni, że przejrzenie ich tablicy zajmuje im jedynie kilka minut. Nie zdają sobie oni jednak sprawy jak często przeglądają oni te tablice i ile czasu łącznie na to tracą. Często zdarza się, że ludzie tłumaczą, że Facebooka tak naprawdę oni w ogóle nie potrzebują, jednak korzystają z messengera (komunikatora tej aplikacji) i bardzo trudno byłoby im z tego zrezygnować.

Messenger bez Facebooka

messenger bez facebookaJeśli chodzi o Messenger to prawda, jest to bardzo fajna aplikacja, która pozwala komunikować się ze znajomymi. Bardzo często z niej korzystam, ponieważ mieszkam dość daleko od mojej rodziny a Messenger pozwala mi pisać, przesyłać zdjęcia, a także dzwonić do moich najbliższych. Moją ulubioną funkcją jest rozmowa wideo – dzięki temu mogę widzieć moich rodziców, a także bratanka, bratanice. Jednak użytkowanie Messengera tak naprawdę nie powinno być żadnym wytłumaczeniem dla używania Facebooka. Obecnie są to tak naprawdę dwie różne aplikacje, Messenger bez Facebooka działa bardzo dobrze. Tak naprawdę nie trzeba mieć nawet konta na Facebooku, żeby używać Messengera, wystarczy założyć sobie konto na Messengerze.Dlatego, jeśli jesteś jedną z osób, która twierdzi, że korzysta jedynie z Messengera, a przeglądanie Facebooka jest jedynie dodatkiem, to spróbuj na pewien czas usunąć aplikacje Facebooka ze swojego telefonu.

Lepsze zarządzanie czasem

Może się okazać, że nagle masz trochę więcej czasu dla siebie. Jeśli tak będzie, spróbuj wykorzystać go efektywnie. Znajdź coś co cię naprawdę interesuje i zacznij rozwijać swoje zainteresowania. Jeśli dotychczas miałeś bardzo mało czasu, a teraz jest go jakimś cudem więcej nie pozwól, aby został zmarnowany. Oczywiście odpoczynek jest potrzebny każdemu, jednak zadbaj o to, aby sposób, w jaki wypoczywasz był dla Ciebie jak najlepszy. Ogranicz niebieskie światło, spędzaj więcej czasu na świeżym powietrzu oraz zadbaj o to, aby twoje kontakty z innymi ludźmi nie były jedynie wirtualnymi kontaktami.

Oczywiście, to nie oznacza, że powinieneś całkowicie porzucić nowoczesne technologie i zamieszkać w buszu bez prądu. Wszystko jest dla ludzi, jednak z umiarem. Warto jest znaleźć złoty środek. Nowoczesne technologie powinny nam przecież pomagać, a nie rujnować nasze życie. Warto czasem zrobić sobie od nich przerwę choćby po to, żeby sprawdzić, czy nie za bardzo są nam one potrzebne. Niestety coraz więcej osób ma problemy z uzależnieniem od gier, telefonu komórkowego czy internetu. Zadbajmy o to, aby te problemy nie dotyczyły nas ani naszych najbliższych.

Niszczenie dokumentów

DMasters

Nasi redaktorzy na blogu DialnetMasters to grupa entuzjastów nowych technologii, których pasją są komputery i internet. Nasz zespół skupia się na przekazywaniu tej pasji naszym czytelnikom poprzez różnorodne felietony, recenzje sprzętu komputerowego oraz praktyczne poradniki. Dzięki naszym artykułom, czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy w świecie technologicznym, zdobyć cenne informacje o sprzęcie komputerowym oraz odkryć możliwości rozrywkowe, jakie oferują nowoczesne komputery. Naszym celem jest dostarczanie treści, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają czytelnikom w pełnym wykorzystaniu potencjału nowych technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?