Kolekcjonowanie nasion konopi staje się coraz popularniejszym hobby na terenie Polski. Świadczy o tym między innymi pojawienie się bardzo dużej ilości banków nasion, które w swoich ofertach mają ogrom propozycji z egzotycznych części świata, które słyną z produkcji wysokiej klasy produktów. Jak to zatem wygląda, gdy spojrzymy na nasiona marihuany i co niesie za sobą ich kolekcjonowanie?

Jest to odpowiedź, którą często zadają sobie amatorzy. Przygotowaliśmy więc krótki tekst, który może być ciekawym wprowadzeniem do tego fascynującego świata, który spróbujemy przed Tobą otworzyć. Zapraszamy serdecznie do lektury, jeśli rozważasz swoją pierwszą inwestycję.

Czy nasiona marihuany są legalne?

Biorąc pod uwagę, że temat marihuany w Polsce jest bardzo delikatny, wielu zainteresowanych klientów obawia się zrobić swój pierwszy zakup. Zastanawiają się oni, czy nasiona marihuany są legalne i jak je przechowywać, by nie odpowiadać karnie. Otóż nasiona marihuany (dostępne w takich bankach nasion jak https://mrseed.pl) można posiadać i nimi handlować bez konkretnego zezwolenia. Seedbanki swoje produkty oferują jedynie osobom pełnoletnim. Uprawa roślin jest jednak zakazana, więc póki nasiona są w swojej niezmienionej formie, nie trzeba obawiać się żadnego konfliktu z prawem. Problem może pojawić się dopiero w momencie, gdy potencjalny kolekcjoner postanowi chociaż wykiełkować jedno ze swoich kolekcjonerskich nasion.

Po co kolekcjonować nasiona marihuany?

Ponieważ jest to identyczna forma inwestycji jak w przypadku numizmatyki, czy kolekcjonowania zabytkowych pojazdów. Nasiona marihuany od renomowanych producentów mają określone serie i szczepy. Gatunki i odmiany nigdy nie dają takich samych plonów i czasem są one lepsze, a czasem gorsze. Jeśli trafisz na popularną i rozchwytywaną serię, która oferuje imponujące nasiona marihuany, z czasem zacznie ich brakować – ponieważ kolekcjonerzy będą je regularnie wykupować, a hodowcy w innych krajach będą chcieli z nich korzystać. Należy jednak wiedzieć, jak kupować naprawdę dobre nasiona marihuany, by inwestycja przyniosła w przyszłości zysk.

Jak wybrać swoje pierwsze nasiona?

Przede wszystkim należy jasno określić, które gatunki, rodzaje i odmiany Cię interesują najbardziej. Po drugie musisz poznać najpopularniejsze i najbardziej rozchwytywane marki zajmujące się produkcją nasion. Nie zaczynaj od najdroższych rozwiązań i kolekcjonuj na podstawie określonych parametrów, np. automaty, nasiona outdoor, czy chociażby z wysoką zawartością CBD. Dostępnych wariantów jest naprawdę wiele i śmiało możesz z nich korzystać, gdyż polscy dystrybutorzy oferują szeroką gamę asortymentu.