Strona główna
Elektronika
Tutaj jesteś
Elektronika

Czy warto kupić agregaty prądotwórcze przenośne?

Data publikacji 1 grudnia 2020

Agregat prądotwórczy jest urządzeniem zestawionym z trzech specjalnych narzędzi. Głównym elementem jest napęd spalinowy, jaki zapewnia dobrą energię, spalając przy tymże paliwo. Innym elementem jest prądnica, na jakiej ruch obrotowy z napędu spalinowego dostarcza energię elektryczną. Ostatnim elementem jest falownik, inaczej urządzenie zamieniające prąd z prądnicy na taki, który mamy w domowym gniazdku.

Przenośny agregat prądotwórczy lub stacjonarny

Zastanawiasz się, czy kupować agregat prądotwórczy stacjonarny, lub przenośny. W podjęciu decyzji pomogą zapewne wartości obu tychże rodzajów. Narzędzia stacjonarne są zwłaszcza zalecane w tychże pomieszczeniach, w jakich na stałe nie ma dostępu do żadnego źródła napięcia. Są nimi nie jedynie ogródki działkowe, jednak też tereny budowy. Ze względu na to, iż mają one działać non stop, ich parametry są znacznie większe, co ma własne odbicie także w cenie. Agregaty prądotwórcze przenośne dobrze sprawdzają się jako rezerwowe źródło napięcia.

Nie jedynie w nagłych wypadkach

Agregatory prądotwórcze przenośne, takie jak np. https://proton-polska.pl/pol_m_Agregaty-pradotworcze_Przenosne-161.html mogą być zastosowane wszędzie tam, gdzie nie ma ciągłości w dostawie prądu. Niejednokrotnie są to więc różnorodnego typu imprezy masowe odbywające się w plenerze. Z agregatów korzystają także właściciele food trucków, jacy nie mają regularnego podłączenia do prądu. Rozwiązanie sprawdzi się w dowolnym miejscu, w jakim czasowo potrzebujemy prądu. Może to być plac budowy, biwak lub działka. Moc agregatu oraz jego typ należy wtedy dobrać do potrzeb.

Na benzynę lub olej napędowy?

Analogicznie jak samochody, też agregaty prądotwórcze przenośne, mogą być na benzynę czy olej napędowy. Zarówno jedne, jak również drugie mają własne zalety oraz wady. Owe z silnikiem diesla są droższe, jednak prąd z nich jest tańszy. Należałoby zatem je dobrać, jeżeli przerwy w dostawie prądu zdarzają się niejednokrotnie oraz są długie. Takie agregaty lepiej też aniżeli benzynowe współdziałają z prądnicą.

Kiedy należałoby zastosować przenośne agregaty prądotwórcze?

Zastosowanie przenośnych agregatów prądu ma sens przede wszystkim w wypadku krótkotrwałego zapotrzebowania na prąd. Energia wytworzona w tenże sposób jest relatywnie kosztowna, do tego przenośne generatory prądu funkcjonują w oparciu o napędy spalinowe. Są natomiast sytuacje, w jakich są jedynym sposobem na zapewnienie napięcia. Jednym spośród najpowszechniejszych wykorzystań przenośnych agregatów prądotwórczych jest zasilanie imprez plenerowych. Niejednokrotnie odbywają się one w miejscu, w jakim nie ma szansy podłączenia do sieci energetycznej.

Niszczenie dokumentów

DMasters

Nasi redaktorzy na blogu DialnetMasters to grupa entuzjastów nowych technologii, których pasją są komputery i internet. Nasz zespół skupia się na przekazywaniu tej pasji naszym czytelnikom poprzez różnorodne felietony, recenzje sprzętu komputerowego oraz praktyczne poradniki. Dzięki naszym artykułom, czytelnicy mogą poznać najnowsze trendy w świecie technologicznym, zdobyć cenne informacje o sprzęcie komputerowym oraz odkryć możliwości rozrywkowe, jakie oferują nowoczesne komputery. Naszym celem jest dostarczanie treści, które nie tylko informują, ale także inspirują i pomagają czytelnikom w pełnym wykorzystaniu potencjału nowych technologii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?