Komputery, zarówno stacjonarne jak i laptopy, już od dawna zagościły w naszych domach i firmach. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez tego właśnie sprzętu. A co zrobić, jeżeli mamy dylemat dotyczący wyboru pomiędzy komputerem nowym a używanym i zastanawiamy się czy dobrym pomysłem są komputery poleasingowe i czy warto w nie inwestować?

Komputery poleasingowe – Czy warto je kupić?

Na pewno największym atutem i zaletą kupna komputera poleasingowego jest jego cena. Logicznym jest, że zakup nowego sprzętu to większy wydatek. Sprzedawcy często oferują dodatkowe gadżety, ubezpieczenie i tym podobne dodatki, na które większość z nas przystaje, co w rezultacie skutkuje podwyższeniem ceny. A decydując się na komputer z drugiej ręki otrzymujemy sprawdzony, markowy sprzęt w korzystnej cenie. Komputery leasingowe są dobrą opcją, ponieważ taki leasing w wielu firmach jest w miarę krótki, mamy więc pewność, że dany komputer czy laptop jest dosyć nowy i posłuży nam przez dłuższy okres czasu.

Komputery poleasingowe - Czy warto je kupić?Do wyboru mamy komputery o różnym stopniu użytkowania. Zarówno takie, które były użytkowane dość intensywnie, ale które nadal dobrze działają, jak i takie, które są prawie jak nowe, z minimalnymi śladami użytkowania. Wszystko zależy od tego, jaki sprzęt potrzebujemy i ile możemy przeznaczyć na niego środków pieniężnych. Paradoksalnie, kupując używany sprzęt mamy większą pewność, że będzie działał długo, ponieważ został już sprawdzony przez innego użytkownika. Jeśli w sprzęcie istniały jakieś wady fabryczne, zostały prawdopodobnie wykryte i naprawione. Można uznać, że komputer sprawdził się i będzie służył przez długie lata. W innym przypadku należy wybierać takich sprzedawców, którzy udzielają na sprzęt poleasingowy gwarancję, albo po prostu taki, który posiada jeszcze gwarancję producenta.

Niektórzy mogą mieć opory, żeby korzystać ze sprzętu, który wcześniej był użytkowany. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem jest kupno nieco droższego komputera, ale mało używanego. Nadal otrzymujemy sprzęt tańszy niż w sklepie i dobry jakościowo.

Komputery poleasingowe dla młodych firm

Nad kupnem komputerów poleasingowych powinni zastanowić się ci, którzy otwierają własny biznes, a nie stać ich jeszcze na zakup nowych. Mają wtedy pewność, że komputery działały w innej firmie w ramach leasingu, więc są markowe i posiadają solidną konstrukcję. Warto przejrzeć oferty sklepów online z pecetami poleasingowymi, jak również śledzić aukcje internetowe. Jest wiele firm w Polsce zajmujących się taką sprzedażą. Aby trafić na dobry jakościowo sprzęt, zawsze sprawdzajmy parametry, rok produkcji, informacje dotyczące gwarancji, a także możliwość odbioru osobistego w przypadku kupna online. Możemy w takim wypadku sami przekonać się, co kupujemy i mieć czas na podjęcie ostatecznej decyzji. Czy warto więc inwestować w taki sprzęt? Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, z pewnością tak.

Gdzie kupić poleasingowe komputery?

Gdzie kupić poleasingowe komputery?Najlepiej jest skorzystać z wspomnianych wyżej specjalistycznych firm, które zajmują się skupowaniem i sprzedażą tego typu komputerów. Dzięki temu, że kupują one duże ilości takich sprzętów, mogą wynegocjować dużo lepsze warunki cenowe niż w przypadku jednostkowego zakupu. Takie firmy po zakupie używanego komputera najczęściej starają się je dokładnie wyczyścić w środku i jeśli jaka część jest uszkodzona zostaje wymieniona na nowa. Finalnie końcowy klient otrzymuje wolny od wad sprzęt, który wygląda jak nowy, posiada całkiem dobre parametry techniczne a oprócz tego wcale nie kosztuje dużo. Takie firmy najczęściej sprzedają komputery za pośrednictwem internetu, w swoich własnych sklepach lub na serwisach ogłoszeniowych i aukcyjnych. Oczywiście prowadzą także sprzedaż stacjonarną. W takim stacjonarnym sklepie zawsze możemy obejrzeć komputer samodzielnie i stwierdzić ewentualne uszkodzenia na obudowie.

Komputer można także uruchomić i sprawdzić czy wszystkie podzespoły działają poprawnie. Naturalnie działa także gwarancja więc nawet jeśli po zakupie coś się stanie z komputerem możemy go oddać do sklepu.