Komputer rowerowy został stworzony do jazdy, a jak sama nazwa mówi, jest przeznaczony głównie do jazdy na rowerze. Licznik posiada niezwykle inteligentne funkcje pozwalające na nawigację urządzenia, w tym również zmianę trasy. W sytuacji, gdy zboczysz z trasy, to Wahoo Roam pomoże ci znaleźć drogę, która poprowadzi do miejsca docelowego. Prezentowany zegarek został stworzony głównie z myślą o bezpieczeństwie rowerzystów. Jest idealnym rozwiązaniem, dla osób, często podróżujących w nowo poznane miejsca.

Ogólny wygląd zegarka i jego funkcje

Zegarek ma specjalnie wyprofilowane, zwężane boki, tak aby zmaksymalizować właściwości przecinania wiatru. Wahoo Roam posiada zintegrowany przedni uchwyt ELEMNT ROAM, który tworzy system o dużej i gładkiej powierzchni. Przepływa przez niego powietrze zmniejszające jednocześnie opór powietrza oraz moc wymaganą do utrzymania danej prędkości. Został stworzony tak, aby zintegrował się odpowiednio z przednim mocowaniem pod odpowiednim kątem. Dodatkowo z boku posiada przyciski pozwalające na powiększenie i pomniejszenie danych za pomocą jednego kliknięcia.

Jak już wiadomo licznik Wahoo Roam ma inteligentne funkcje nawigacji, dzięki którym dbamy o własne bezpieczeństwo. Wytłumaczymy, jak należy z nich korzystać:

  • Back On Track – zmiana trasy, tak aby wrócić na kurs, po skręceniu w złym kierunku,
  • Route To Start – są to kierunki skrętu dla najkrótszej trasy z powrotem do początku jazdy,
  • Get Me Started – szczegółowe wskazówki odnośnie punktu początkowego trasy,
  • Retrace Your Route – wskazówki dotyczące zakrętów, aby móc powrócić do punktu początkowego,
  • Take Me To – należy wybrać punkt na mapie lub wprowadzić adres do nawigacji na żądanie,
  • Saved Locations – tutaj można zapisywać ulubione lokalizacje.

Czym wyróżnia się Wahoo Roam?

Licznik Wahoo Roam to pierwszy komputer rowerowy posiadający kolorowy ekran, który w połączeniu z krystalicznie czystym wyświetlaczem o przekątnej 2,7 cala. Ułatwia on bezpieczne i wygodne przeglądanie tras i danych, przy jednoczesnym skupieniu się na jeździe. Zegarek wyróżnia się automatycznym czujnikiem światła otoczenia. Dzięki temu podświetlenie ekranu i dioda LED dostosowują się odpowiednio do warunków świetlnych panujących zarówno na zewnątrz, jak i w wewnątrz pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na żywotność baterii, która jest zdecydowanie zaskakująca. Zegarek można eksplorować aż do 17 godzin, zanim konieczne będzie jego podładowanie. Warto jednak zapamiętać, aby przed wyruszeniem w daleką trasę, urządzenie dobrze naładować.