Na rynku coraz więcej jest gadżetów, które pomagają zmotywować się do codziennych ćwiczeń. Bieganie jest jednym z najpopularniejszych form ruchu. Nie trzeba do tego specjalistycznych sprzętów, jednak elektroniczne ciekawe gadżety potrafią doskonale urozmaicić bieganie. Oprócz kilku par profesjonalnych butów, oddychających skarpet oraz specjalnych strojów do biegania warto poświęcić uwagę na inną formę akcesoriów.

1.Słuchawki sportowe

Po wielu kilometrach spędzonych na bieganiu każdy biegacz marzy, by nadawać sobie tempo dzięki muzyce. Producenci na szczęście wyszli naprzeciw potrzebom biegaczy, dla których klasyczne słuchawki zwyczajnie się nie nadają. Jeśli biegacz może pozwolić sobie na zupełne odcięcie od otoczenia może wybrać słuchawki nagłowne zamknięte lub dokanałowe. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości można postawić na douszne albo z przewodnictwem kostnym. Sprzęt musi być wytrzymały, a przede wszystkim lekki i wodoszczelny. Atutem będą także oddychające poduszki. Słuchawki są doskonałym gadżetem do biegania, włączając zwariowaną muzykę można nadać szybkiego tempa do biegu.

2.Zegarek z mapami

Dla biegaczy żądnych przygód, którzy nie lubią biegać dwa razy po tej samej trasie producenci przygotowali zegarek z mapami. Na tym zegarku z łatwością można odczytać współrzędne GPS, dzięki którym łatwo zaplanować trasę oraz w czasie biegu łatwo ją skorygować. Takie zegarki zazwyczaj są wodoszczelne i gotowe na naprawdę mocne bieganie. Posiadają także wiele dodatkowych funkcji ułatwiających bieganie takich jak informacje o wysokości nad poziomem morza, warunki pogodowe oraz ciśnienie atmosferyczne.

3.Telefon na ramieniu

Niektórzy biegacze nie rozstają się ze swoim telefonem komórkowym. Chcąc mieć go zawsze przy sobie wymyślają sposoby by jak najwygodniej go przechowywać podczas biegu. Bieganie z telefonem w kieszeni jest niezwykle niewygodne, jednak opaska, którą można przypiąć do ramienia jest świetnym sposobem na bezproblemowe posiadanie telefonu podczas biegu.

4.Krokomierz z pulsometrem

Czym byłby bieg bez możliwości obliczenia trasy? Każdy biegacz lubi wiedzieć, ile kroków zrobił podczas biegu oraz ile pokonał kilometrów. Do tego najlepiej sprawdza się krokomierz, a ten wyposażony w pulsometr potrafi także odczytać dane zdrowotne takie jak puls czy też ciśnienie biegacza.

5.Waga elektroniczna z aplikacją

Zwykłe wagi odchodzą powoli w zapomnienie. Teraz ważne jest stałe monitorowanie wagi biegacza na aplikacji bezpośrednio połączonej z wagą. Dzięki temu każdego ranka dane z wagi przenoszą się automatycznie do smartfona. Kontrola kilogramów jest niezwykle ważna podczas treningów. Każdy biegacz zdaje sobie z tego sprawę.

Gadżety dla biegaczy są niezwykle ważne. Ponieważ podczas codziennych treningów mogą oni kontrolować swoje kilogramy oraz dbać o dobre warunki podczas biegu. Akcesoria wspomagają bieganie i dają radość z obliczania wyników swoich treningów. Nie są one drogie, a przynoszą wiele frajdy z uprawiania sportu.